Regresa prasības

Regresa prasības no kādas apdrošināšanas kompānijas, Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja vai kādas parādu piedziņas kompānijas arvien biežāk pārsteidz auto vadītājus un auto īpašniekus. Autojurists ir novērojis, ka šobrīd pastiprināti šādas regresa prasības saņem tie, kuriem ceļu satiksmes negadījums ir bijis 2006., 2007.gadā, tātad par apmēram sešus gadus veciem notikumiem. Kāpēc šīs lietas tik ilgi ir gulējušas plauktos un tikai tagad tām tiek pievērsta uzmanība ir grūti komentēt, taču šāda tendence pastāv.

Regresa prasības mēdz būt gan objektīvas un pamatotas, gan arī ļoti nepamatotas. Kā pamatojums regresa prasības celšanai tiek minēts gan jēdziens „rupja neuzmanība”, gan Saskaņotā paziņojuma neuzrādīšana apdrošināšanas kompānijai, gan OCTA polises neesamība, kā arī citi iemesli.

Ja pat regresa prasība ir pamatota pēc būtības, tad mēdz būt gadījumi, kad šo prasību apjoms ir neadekvāts, nepamatots un pat safabricēts. Esam fiksējuši gadījumus, kad tiek pieprasīts segt zaudējumus, kas radušies nomainot kādu detaļu, taču faktiski, detaļa netiek mainīta, jeb to nav bijis nepieciešams mainīt. Ir gadījumi, kad tiek pieprasīts segt zaudējumus par bojājumiem, kas nemaz nav un nevarēja tikt gūti konkrētajā ceļu satiksmes negadījumā. Situācijas ir dažādas un arī to risinājumi ir dažādi.

Papildus nodarītajiem zaudējumiem tiek pieprasīti nesamērīgi augsti administrēšanas izdevumi, kas nereti pārsniedz pat sākotnējos tiešos zaudējumus, turklāt, ja regresa prasība ir saņemta no parādu piedziņas kompānijas, tad vēl papildus jau minētajiem zaudējumiem, tiek pieprasīti vēl zaudējumi par regresa prasības celšanu. Līdz ar to veidojas situācijas, kad reāli nodarītie zaudējumi būtiski atšķiras no pieprasītajiem zaudējumiem.

Autojurists iesaka būt uzmanīgiem un jau sākotnēji izslēgt visus riskus šādas prasības saņemšanai. Taču, ja esiet saņēmuši regresa prasību, Autojurists vienmēr ir gatavs sniegt konsultācijas, izvērtēt pamatotību, bet nepieciešamības gadījumā jau sniegt kompleksu juridisku palīdzību. 


Kontakti

Tel. 26364433

Krasta iela 86, Rīga, LV-1026

Atrašanās vietas kartē

E-mail: info@autojurists.lv


Privilēģiju karte

Reklāma

Developed by: VICTORSTEP