Izmaiņas OCTA likumā

Kā zināms, ar 2011.gada 26.oktobri stājās spēkā grozījumi „Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā”. Šajā likumā ir diezgan daudz grozījumu, precizējumu, kā arī iekļautas pilnīgi jaunas normas. Šoreiz Autojurists minēs tikai būtiskās izmaiņas, kas skars katru ceļu satiksmes dalībnieku.

OCTA likumā ir nācis klāt pilnīgi jauns 38.1.pants – Tiešā zaudējuma regulēšana. Faktiski tas nozīmē to, ka notiekot ceļu satiksmes negadījumam, vairs nebūs obligāti jāgriežas tajā apdrošināšanas kompānijā, kur civiltiesiskā atbildība ir apdrošināta vainīgajam vadītājam. Katrs varēs griezties tajā kompānijā, kur pats ir apdrošinājis savu civiltiesisko atbildību, bet apdrošinātāji jau paši savā starpā veiks savstarpējos norēķinus. Klientam tas noteikti ir ieguvums. Turklāt, iegādājoties OCTA polisi būs jāizvērtē, vai iegādāties vislētāko polisi un pēc tam, iespējams, cīnīties, lai saņemtu apdrošināšanas atlīdzību, jeb tomēr iegādāties nedaudz dārgāku polisi un saņemt kvalitatīvu pakalpojumu.

Jāatzīst, ka šobrīd tiešā zaudējuma regulēšanas sistēma vēl nestrādā, jo vēl nav veiktas visas sagataves šīs sistēmas ieviešanai dzīvē jau šodien, taču, Autojurists cer, ka 2013.gadā katrs transportlīdzekļa vadītājs, kurš būs nokļuvis ceļu satiksmes negadījumā, jau varēs griezties tieši pie sava apdrošinātāja.

Galvenās izmaiņas, kas būtu jāievēro:

  • Ja apdrošināšanas atlīdzību izvēlēsimies saņemt naudā, nevis remonta veidā, tad tiks izmaksāta naudas summa, kas atbilst aprēķinātajai zaudējuma summai bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Ja tomēr vēlēsimies, lai apdrošinātājs samaksā arī PVN, tad divu mēnešu laikā, no brīža, kad apdrošinātājs izmaksāja apdrošināšanas atlīdzību, ir jāiesniedz apdrošinātājam rēķins par remontu un maksājumu apliecinošs dokuments par rēķina samaksu.
  • Personai, kas nepretendē uz apdrošināšanas atlīdzības izmaksu, aizpildot saskaņoto paziņojumu, tas jānogādā apdrošinātājam 10 dienu laikā pēc ceļu satiksmes negadījuma.
  • Ja ceļu satiksmes negadījums noticis laika posmā no 1.decembra līdz 1.martam un transportlīdzeklis nav bijis aprīkots ar ziemas periodam atbilstošām riepām, kas ir cēloniskā sakarā ar notikušo negadījumu, apdrošinātājam ir tiesības griezties pret transportlīdzekļa īpašnieku ar regresa prasību.
  • Sākot no 2011.gada 26.oktobra OCTA polise ir nepieciešama arī mopēdiem

 

 

Kontakti

Tel. 26364433

Krasta iela 86, Rīga, LV-1026

Atrašanās vietas kartē

E-mail: info@autojurists.lv


Privilēģiju karte

Reklāma

Developed by: VICTORSTEP