Par pārkāpumiem un sodiem

    No 2013.gada 1.janvāra ir nelielas izmaiņas arī Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā attiecībā uz autovadītāju pārkāpumiem. Kā jau tas bija paredzams, par dažiem pārkāpumiem soda naudas apmēri ir palielinājušies, taču nevar nepieminēt, ka tie ir arī samazinājušies.

    Tātad, būtiskākās izmaiņas skar nereģistrēta transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē. Līdz šim sods bija Ls 20, bet tagad tas ir no Ls 40 līdz Ls 100. Izmaiņas skar arī mopēdu vadītājus, kuriem par braukšanu bez obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (OCTA) – piemērojamais naudas soda apmērs ir no Ls 20 līdz Ls 40.

     Noteikti jāpiemin izmaiņas sakarā ar luksofora papildsekcijas signāla neievērošanu. Līdz šim bija paredzēts sods tikai par aizliedzošā signāla neievērošanu, neizdalot, vai tiek pārkāpts galvenā luksofora signāls vai tā papildsekcijas signāls. Šobrīd, ja papildsekcijā nav iedegts zaļās bultas signāls, mopēda vadītajam varēs izteikt brīdinājumu vai uzlikt sodu piecu latu apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam – no Ls 20 līdz Ls 40. Līdz 2013.gada 1.janvārim par šādu pārkāpumu mopēda vadītāju varēja sodīt ar 10 latu sodu, bet cita transportlīdzekļa vadītājus no Ls 20 līdz pat Ls 100.

   Lai būtu vieglāk orientēties pārkāpumu, paredzētā soda un soda uzskaites punktu sistēmā, Autojurists piedāvā aplūkot speciāli izstrādāto tabulu, kura ir šobrīd aktuāla, vadoties no likumā pieņemtajām izmaiņām un papildinājumiem.

    Tabulu var aplūkot šeit:  Administratīvie pārkāpumi, sodu veidi un pārkāpumu uzskaites punkti

 

Kontakti

Tel. 20041924

Krasta iela 86, Rīga, LV-1026

Atrašanās vietas kartē

E-mail: info@autojurists.lv


Privilēģiju karte

Reklāma

Developed by: VICTORSTEP